برند رویال کنین

برند رویال کنین

شرکت فرانسوی رویال کنین (Royal Canin) یکی از با کیفیت ترین کارخانجات تولید کننده مواد غذایی حیوانات خانگی است. کمپانی رویال کنین توسط دامپزشک فرانسوی به نام جین کاتاری در سال 1968 تاسیس شد. او دستورالعملی برای تولید غذا بر پایه غلات تهیه و تولید کرد که این رژیم غذایی توانست مشکلات سلامتی حیوانات خانگی را برطرف کند.

محصولات رویال کنین

شرکت فرانسوی رویال کنین (Royal Canin) یکی از با کیفیت ترین کارخانجات تولید کننده مواد غذایی حیوانات خانگی است. کمپانی رویال کنین توسط دامپزشک فرانسوی به نام جین کاتاری در سال 1968 تاسیس شد. او دستورالعملی برای تولید غذا بر پایه غلات تهیه و تولید کرد که این رژیم غذایی توانست مشکلات سلامتی حیوانات خانگی را برطرف کند.

امروز، رویال کنین یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکتهای تولید محصولات غذایی سگ و گربه در جهان است که طرفداران بیشماری در دنیا دارد. علت محبوبیت این برند، کیفیت بالا و تنوع محصولات آن است. این شرکت با تمرکز و توجه بر نیازهای منحصر به فرد هر حیوان، غدای سگ و غذای گربه با فرمولاسیون دقیق جهت رفع نیازهای غذایی آنها ارایه می‌دهد.

محصولات این برند براساس ویژگی های مختلفی دسته بندی می شوند که شما در هنگام خرید غذای سگ رویال کنین یا خرید غذای گربه رویال کنین باید از آن آگاهی داشته باشید تا بتوانید غذای مناسب با شرایط سنی، فیزیکی، نژادی و سلامتی حیوان خانگی خود انتخاب کنید. این شرکت دو نوع غذای خشک و تر تولید می‌کند که شامل غذای خشک گربه و غذای تر گربه (شامل انواع پوج و کنسرو) برای گربه ها و غذای خشک سگ و غذای تر سگ برای انواع نژاد سگ است؛ که همه این محصولات در پت شاپ باران پت نیز ارائه می شوند.

دسته بندی محصولات برند رویال کنین

دسته بندی محصولات رویال کنین به شکل زیر است:

1)   سایز (فقط برای سگ)
2)   سن سگ و گربه
3)   نژاد سگ و گربه
4)   غذای مراقبتی برای بهبود سلامت گربه و سگ 
5)   غذای درمانی رویال کنین برای سگ و گربه

در ادامه به شرح و توضیح هر یک از این دسته های غذای حیوانات خانگی می‌پردازیم.

1) غذای سگ بر اساس سایز حیوان

طبق استاندارد رویال کنین سگ‌ها بر اساس وزن آنها در سن بلوغ به پنج گروه سایزی دسته بندی می شوند ؛که برای هریک از آنها سری غذاهای مخصوصی تولید می شود. این سایزها عبارتند از:

- XSmall سگ سایز خیلی کوچک تا 4 کیلوگرم
- Mini سگ سایز کوچک از 4 تا 10 کیلوگرم
- Medium سگ سایز متوسط از 11 تا 26 کیلوگرم
- Maxi سگ سایز بزرگ از 27 تا 45 کیلوگرم
- Giant سگ سایز خیلی بزرگ بالاتر از 46 کیلوگرم

نکته: غذای خشک گربه این دسته بندی را ندارد.

2) غذای سگ و گربه بر اساس سن

یکی دیگر از دسته بندی های تعریف شده برای تامین غذای حیوانات خانگی بر اساس فاکتور سن سگ یا سن گربه است. این دسته بندی در سگ ها و گربه ها کمی تفاوت دارد و در پت شاپ باران پت به شرح زیر است:

الف- گربه

- Mother & Baby مخصوص بچه گربه تازه متولد شده تا سن دو ماهگی و مادر شیرده

- Kitten مخصوص بچه گربه از 2 ماهگی تا 12 ماهگی

- Adult مخصوص گربه بالغ از یک تا هفت سال

- Senior مخصوص گربه های هفت تا دوازده ساله 

- Aging مخصوص گربه های بالای دوازده سال 

ب- سگ

- Starter: سگ تازه متولد شده تا سن دو ماهگی 

- Puppy: توله سگ جوان از دو ماهگی تا سن بلوغ که بر اساس نژاد سگها از 8 تا 18 ماهگی هستش

- Adult: از ابتدای دوران بلوغ (8 تا 18 ماهگی) تا سن 8 سالگی

- Senior: مخصوص سگهای بالای 8 سال

3) غذای سگ و گربه بر اساس نژاد

بر اساس تحقیقات انجام شده و تجاربی که کارشناسان صنایع غذایی حیوانات خانگی طی سالها به دست آورده اند و ما هم در پت شاپ باران پت بر رعایت آن تاکید داریم، این است که هر یک از نژادها بر اساس شرایط بدنی نیازمندیهای متفاوتی دارند. از این رو رویال کنین هم غذاهای متنوعی برای نژادهای مختلف سگ و گربه نیز تولید می کند که صرفا تعدادی از آنها را در ادامه نام می بریم:

الف- غذای گربه:

 در گربه ها نیز نوع غذا باید بر اساس سن، وزن، وضعیت فیزیولوژیک و تغذیه‌ای و مشکلات پزشکی آن‌ها تعیین شود. گربه‌های داخل خانه معمولاً به تغذیه با پروتئین بالا و کم‌چرب نیازمندند. غذای گربه پرشین، غذای گربه سیامی، غذای گربه بریتیش، غذای گربه مین کون، غذای گربه فینکس و ..

ب- غذای سگ:

تغذیه مناسب برای حیوانات خانگی بسیار مهم و باید بر اساس نیازهای او تنظیم شود. برای سگ‌ها، نوع و مقدار غذا باید بر اساس سن، اندازه، فعالیت‌های روزانه و وضعیت سلامت آن ها تنظیم شود. برای مثال، سگ‌های بزرگ نیاز به تغذیه با پروتئین بالایی دارند، در حالی که سگ‌های کوچک، به مقدار کمتری از غذا نیاز دارند. غذای سگ پودل، غذای سگ ژرمن شپرد، غذای سگ شیتزو، غذای سگ گلدن رتریور، غذای سگ مالتیز، غذای سگ پامرانیان، غذای سگ تریر، غذای سگ شی واوا و ..

4) غذای مراقبتی برای بهبود سلامت گربه و سگ

غذاهای مراقبتی رویال کنین یا Veterinary Care جنبه پیشگیری کننده دارند و کمک میکنن تا احتمال ابتلا به برخی از بیماریهای شایع کمتر بشه. این دسته از غذاها در انتهای نام خود کلمه Care رو به همراه دارند که نشانه مراقبتی بودن این نوع غذاهاست. این لاین نیز جداگانه برای سگ و گربه تولید میشه. برخی از این دسته محصولات عبارتند از:

- Urinary Care برای بهبود سلامت دستگاه ادراری

- Hairball Care برای کمک به دفع مو از دستگاه گوارش و پیشگیری از تشکیل توده مو

5) غذای درمانی رویال کنین برای سگ و گربه

این دسته از غذاها درمانی هستن و هر کدوم مخصوص درمان یکی از بیماری های سگ و یا بیماری های گربه است. این غذاها طبق قانون رویال کنین در سراسر دنیا تنها با تجویز دامپزشک ارایه می‌شوند و افراد نباید خودسرانه اونها استفاده کنن. برخی از غذاهای این دسته عبارت هستند از:

الف- غذای درمانی گربه

- Urinary S/O مخصوص درمان مشکلات دستگاه ادراری

- Renal مخصوص درمان مشکلات کلیوی

- Hepatic مخصوص درمان مشکلات کبدی و نامتعادل شدن آنزیم های کبد

- Diabetic مخصوص درمان دیابت

ب- غذای درمانی سگ

انواع غذاهای درمانی سگ هم مثل گربه هستش و البته به صورت مخصوص برای درمان بیماری سگها تولید میشه.

محصولات رویال کنین شامل غذای خشک و غذای تر است که در پت شاپ باران پت با قیمت مناسب و تخفیفات مناسبتی موجود هستند. همچنین برای اطلاعات بیشتر در خصوص این برند و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله معرفی برند رویال کنین Royal Canin که در وبلاگ باران پت منتشر شده است را مطالعه بفرمایید.