سوالات متداول

سوالات متداول
دسته‌بندی پرسش‌ها

پرتکرارترین پرسش‌ها

هر چه سریع تر انصراف خود را از طریق شماره تماس و یا واتس اپ فروشگاه با ذکر شماره سفارش به پشتیبانی فروشگاه باران پت اطلاع دهید. اگر انصراف مشتری، پیش از ارسال کالا باشد، در این حالت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد. اگر انصراف پس از ارسال کالا باشد هزینه ارسال و برگشت سفارش از صورتحساب مشتری کسر خوهد شد. این مورد برای سفارش هایی که ارسال رایگان دارند نیز صدق میکند.

در صورتیکه به هر دلیل از خرید خود منصرف شوید امکان درخواست مرجوعی سفارش را دارید. محدودیتهای موجود به شرح زیر هستند:

- کالاهای بهداشتی قابل مرجوع نیستند

- کالاهایی که بسته بندی آنها باز شده باشد قابل مرجوع نیستند.

- محصولات خوراکی باز شده قابل مرجوع نیستند.

- کالاهایی که در توضیحات آنها ذکر شده غیرقابل برگشت امکان مرجوعی ندارند.

در صورت برگشت کالا هزینه های ارسال و برگشت کالا از صورتحساب مشتری کسر خواهد شد.

شما می توانید از طریق صفحه تماس با ما، تلفن و یا واتس اپ فروشگاه درخواست خود را ثبت نمایید.

همه کالا های ارسال شده از باران پت پیش از ارسال کنترل شده و سالم هستند. در صورتی که هنگام تحویل کالا متوجه مغایرت، آسیب فیزیکی یا فنی شدید این موارد را در سریعتین زمان ممکن به مامور تحویل کالا و همچنین از طریق واتس اپ فروشگاه همراه با شماره سفارش و تصاویر کالای دریافتی اطلاع دهید.

توجه داشته باشید که سفارشهایی که از طریق شرکتهای حمل برای خارج از شهر تهران هستند دارای بیمه بوده و در صورت آسیب دیدن مرسوله این مورد باید نزد مامور تحویل شرکت حمل اعلام و صورتجلسه گردد.

آسیب های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت پس از تحویل سفارش به پشتیبانی باران پت اطلاع داده شود. کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش پت شاپ انلاین باران پت ارسال می شود. در صورتی که آسیب های ناشی از حمل و نقل در لحظه تحویل سفارش قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی به باران پت عودت شود.
سفارشهایی که تحویل شرکت های حمل میشوند به شکل استاندارد بسته بندی و ایمن میگردند. با توجه به اینکه مرسوله ها نزد این شرکتها بیمه میشوند لازم است تا در صورت مشاهده آسیب دیدگی این مورد را به مامور تحویل شرکت حمل اعلام نمایید تا در محل صورتجلسه شود.
بله، باران پت محصولات خود را به تمام نقاط ایران ارسال می کند.
ممکن است بدلیل اختلال بین بانک مبدا و درگاه بانکی انتقال وجه به بانک ناقص باشد، در اینصورت وجه بصورت خودکار طی 72 ساعت کاری توسط بانک عامل به حساب شما برگشت داده میشود. این مورد خارج از کنترل فروشگاه بوده و در سیستم بانکی رخ داده و اصلاح میشود.

سفارش های ثبت شده در کوتاه ترین زمان ممکن پردازش و ارسال میشوند. باران پت در تلاش است تا سفارشهای تهران طی 24 ساعت کاری به دست خریدار رسیده و سفارشهای خارج از تهران طی 24 ساعت تحویل شرکت حمل شوند. ارسال سفارش های تهران پیش از ارسال به صورت تلفنی هماهنگ خواهد شد.

جزئیات کامل و به روز از شرایط ارسال کالا را میتوانید از اینجا مطالعه بفرمایید.

وجود مغایرت، باید حداکثر 24 ساعت پس از دریافت کالا اطلاع رسانی گردد. شما میتوانید این موضوع را از طریق واتس اپ فروشگاه و ارسال تصاویر به همراه شماره سفارش به پشتیبانی فروش پت شاپ باران پت اطلاع دهید.